De jongens van Shavepower mochten gebruik maken van de superdeluxe baan in Oudenhoorn. Aan VTN de eer om dit in te vullen.
Op zaterdag 28 juli reisden de 9.5 tons supersport trucks af naar Oudenhoorn voor de tiende puntenwedstrijd van het seizoen. De baan lag er ondanks een buitje vlak voor de wedstrijd pico bello bij en het beloofde een interessante wedstrijd te worden.
VTN deelnemer Shavepower had er alles aan gedaan om deze wedstrijd perfect te organiseren. Een werkelijk superbaantje lag met droog weer te wachten op de uitdaging. Alles heerlijk breed, ruim en voorzien van topkwaliteit klei. De officiele eigenaar van de baan (de STPO) verdient bij deze een compliment! Zo'n baan beschikbaar stellen voor een andere club en vervolgens vrolijk meedraaien in de organisatie, dat getuigt van grootse klasse. Aangevuld door goede medewerkers van de Shavepower (vakkundig commentaar!) en de dag kon niet meer stuk. Een heerlijk avondje Truckpullen was dan ook het gevolg.
Supersport
De Rocking Horse was het team dat de wedstrijd mocht beginnen en deed dit met een Full Pull. Maar omdat de nummer 2 in het klassement hier heel veel moeite mee had, werd er besloten de sleepwagen lichter te zetten. De twee teams hierna bleken haalden de full pull niet. De White Champ bleef steken op zo'n 78 meter en team van Donselaar kwam uit op 97 meter. Van de overige teams in de eerste ronde wisten alleen de Yellow Devil en de Manne van Janne 1 de full pull niet te halen.
In de tweede kwalificatie ronde bleek de 100 meter lijn wederom te ver voor team Van Donselaar en de White Champ en werden daarmee laatste en één na laatste. De Yellow Devil en Manne van Janne 1 haalden de full pull wel.
De finale werd afgetrapt door de Rocking Horse die met 92,11 meter de full pull niet wisten te halen. De volgende 5 teams haalden de full pull wel en daarbij viel vooral de prestatie van de Yellow devil op. Dit team heeft dit seizoen veel problemen gehad en lijken hun truck nu weer op orde te hebben. Van de laatste 7 teams wisten alleen Veldhuizen en de Manne van Janne 1 de full pull niet te halen en werden daarmee twaalfde en elfde vlak voor de Rocking Horse die deze wedstrijd op een dertiende plaats eindigde.
De superfinale werd afgetrapt door de Black Widow en kwamen stil te staan op de 85 meter. Zij werden gevolgd door Verspui die 3 meter minder ver kwamen. Daarna was het de beurt aan de Yellow Devil die met zo'n 89 meter een mooie vijfde plaats behaalden. De Moaskanttrekkers kwamen met 85 meter net achter de Black Widow terecht.
De volgende 3 teams deden het met afstanden in de 90 meter net iets beter als de teams daarvoor. De Manne van Janne 2 werden tweede met een afstand van 93,46 meter, gevolgd door Iveco Schouten en van Tilburg Bastianen. De laatste twee teams die op de baan kwamen waren de Scania van Vlastuin truckopbouw die met een afstand van 87 meter een zesde plaats haalden en daarmee toch wel voor de tweede verrassing van de wedstrijd zorgden. De wedstrijd werd afgesloten door de Mad Men die zelfs in de finale naar de 100 meter reden alsof er geen sleepwagen achter leek te hangen.
Ook bij deze wedstrijd deed het team van de Vaku Puller mee buiten mededinging. Dit keer wisten ze de kwalificatie niet te halen en strandden in beide pogingen rond de 87 meter.
Hobbysport
De Hobbysporters hadden eigelijk maar één probleem. Een aantal deelnemers waren op vakantie of aanwezig op het Truckstar Festival in Assen. Met een beperkt groepje was het nog een kunst om de avond vol te rijden. Tenminste, dat dachten we. Maar we kregen onverwachte medewerking van zeer goedgemutste jongens van de sleepwagen!
Het is 19:00 uur en we wachten nog even op de prijsuitreiking in de tent... de boerenklasse is hier ook al niet zo snel. Rond 19:30 uur komt het signaal binnen, we kunnen van start. De Blue Fox is een machtig sleepwagentje om te zien werken. Het principe is hetzelfde als die van de Hyproslee, wat garant staat voor verfijnde techniek en heerlijk soepel wegrijden in de eerste meters. De sleepwagen was nog niet eerder zo grondig getest voor de Hobbysport. Speciaal voor vandaag hebben ze de toerenmeting opgebouwd. Dat draait in elk geval perfect.
Shavepower start. De auto rijdt vlot weg en voor we het weten komt hij over de eindstreep. Heerlijk soepel, weinig problemen. Van Schilt duikt er achteraan, wat voor de wedstrijdleiding een mooie graadmeter is over de afstelling van de sleepwagen. Tinus zet hem deze keer gelijk in de mooiste versnelling: Full Pull! Over de rest hoeven we het niet te hebben. Met een beetje gas komen ze er goed doorheen. De tweede finaleronde hoeft dus niet gereden te worden.
Ronde 3 zou dan de finale moeten zijn. Maar ach... we hebben allle tijd. Met twee extra pennen er in zet Shavepower hem zo weer over de finish, en ook Tinus haalt het nog met groot gemak!
Ronde 4 is de Superfinale. Met extra gewicht in de bak en een paar pennen extra zou er nu toch wat moeten uitvallen. Shavepower doet alsof er niets aan de hand is en ook Tinus van Schilt weet niet wat hem overkomt! Een wedstrijd met 3 Full Pulls, dat is toch groots feest!
Ronde 5 wordt flink moeilijker. Nu moeten er toch een stuk of 3 gaan uitvallen. Shavepower doet haar best en met een redelijk hoge versnelling wint de sleepwagen het op 89,66 meter. Tinus van Schilt heeft deze keer te weinig grip op de banden en moet zijn gelijke geven op 86,17 meter. Maar de overige deelnemers merken dat de sleepwagen op zo'n 80 meter weinig extra geeft, dus eenmaal aan het rollen wordt op het koppel de boel over de eindstreep getrokken. De balans zit bij alle deelnemers er goed in!
Ronde 6. De sleepwagenbemanning kijkt wat bedrukt. "Jaja, de pennen kunnen nog niet zo heel ver meer..." en "We geraken door onze gewichten...", daarmee wordt het iets duidelijker. Nu zou het toch gestopt moeten gaan worden, willen we ongeveer gelijk eindigen met de Supersportbaan.
Shavepower vraagt om een herkansing buiten mededinging, wat (gezien het enthousiasme van de hele organisatie) graag wordt gegund! Met een lagere versnelling komt de Iveco op zo'n 75 meter erg mooi omhoog, om daarna voorbij zijn vorige trekpoging te komen. Maar dan, bij 97,55 meter, een klap en de boel staat stil. Oei, klinkt niet goed... De achteras aan barrels. Motortje OK, koppeling werkt ook, de versnellingsbak werkt ook nog, maar als de aandrijfas draait en alle banden staan stil, dan zit het daar ergens fout. Met een dikke shovel wordt deze "kampioen claxonneren" van de baan gehaald. Maar de mannen van Shavepower hadden de grootste lol. Veel trekpogingen voor het eigen publiek, aangemoedigd door een aantal andere VTN leden die ook de claxon uit het raam hadden gehangen. Het fris nieuwe teamlid was ook van de partij en die opmerking op het LED bord zal familie Scheer nog lang niet vergeten. Van Rijswijk wijdde er nog een extra reclamebordje aan de komst van de nieuweling.
Wat meer zorgen waren er over het resultaat van de 4 overgebleven deelnemers. Weer alle vier een Full Pull.
Ronde 7. Nu toch echt de laastste ronde , want PullingBase kan op het LED bord niet meer dan 7 ronden aan... En de tijd dringt. "jaja, vermag een langere ketting?" Maar natuurlijk, nu is alles geoorloofd. Zo start Van Dijk met de orginele kettinglengte en met een maximaal ingestelde Bleu Fox. "Awel, toch nog een Full Pull". De kettinglengte gaat een meter langer. Van Keulen wordt geinformeerd en vervolgt de reis. Bij aankomst blijkt het wederom een Full Pull te zijn... Dan nog maar een meter langer. De druk op de aandrijfas van de deelnemer wordt op deze wijze ontnomen, waardoor er veel minder grip zal zijn. En zowaar. Team Van Rijswijk moet het opgeven op 71,40 meter, goed voor een uiteindelijke tweede plaats. Van Dodeweerd onderneemt de poging, maar komt niet verder dan 53,03 meter. Renault Utrecht houdt het ook op tijd voor gezien met 64,50 meter. Toch nog goed voor een derde positie. Van Dijk ontdekt ook het verschil met een langere ketting en eindigt op plaats nummer 4. Ten slotte mag Van Keulen het nog even proberen. De DAF doet het goed en de allerlaatste trekpoging van de avond eindigt op 71,79 meter, waarmee we het team kunnen feliciteren met haar eerste plaats!
Al met al werd het een mooie wedstrijd op een zeer goede baan. De volgende puntenwedstrijd is vrijdag 3 augustus in Werkhoven. Tot dan!
Met dank aan: De Moaskantrekkers voor het wedstrijdverslag Gertjan Kortlever en Wilco den Hartog voor de foto's.
Lengte: 100 meter Sleepwagen(s): Blue Fox en Black Fury Weersomstandigheden: droog, een enkel spatje regen gezien Temperatuur: 18 graden Soort baan: klei Baanconditie: uitstekend Reglementen: VTN
A = Herwijnen, 20 april 2012 B = Leende, 28 april 2012 C = Geffen, 12 mei 2012 D = Foute Cross Lopik, 25 mei 2012 E = Nederhemert, 1 juni 2012 F = Made, 15 juni 2012 G = Oss, 16 juni 2012 H = Soest, 29 juni 2012 I = Merksplas, 21 juli 2012 J = Oudenhoorn, 28 juli 2012
Totaalstand van het VTN 9,5 ton Hobbysport 2012
S
Team
A
B
C
D
E
F
G
H
I
TOTAAL
1
Van Rijswijk, Renault AE Magnum
45
50
50
50
50
50
50
50
45
440
2
Team Van Keulen, DAF 95
34
45
36
42
42
40
45
40
50
374
3
Volvo Van Dijk, Volvo FM10
31
40
45
45
45
38
38
38
40
360
4
Van Dodeweerd Transport, DAF 95 XF
35
36
40
36
38
42
42
45
38
352
5
Renault Trucks Utrecht, Renault Premium
38
35
38
34
36
36
36
42
42
337
6
Van Schilt Pulling, Scania 143-450
32
33
35
35
35
34
35
35
274
7
Shavepower, Iveco Eurostar
33
33
34
38
20
34
36
36
264
8
Goorden Pulling, DAF 95 XF
36
42
40
40
45
33
236
9
Bad Bull, Volvo F16
40
38
35
35
148
10
P. Bos veevoeders, DAF 75
50
32
82
10
Team Hendrikse, Scania 143
42
40
82
12
Biodiesel-Power, Scania 143-450
42
34
76
A = Oud Gastel, 7 april 2012 B = Herwijnen, 20 april 2012 C = Leende, 28 april 2012 D = Geffen, 12 mei 2012 E = Mill, 2 juni 2012 F = Oss, 16 juni 2012 G = Soest, 29 juni 2012 H = Merksplas, 21 juli 2012 I = Oudenhoorn, 28 juli 2012